تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فرماندار بناب:

ترکیب بیکاران بناب را افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی تشکیل می‌دهند

ولی‌الله فرج‌اللهی بعد از ظهر امروز در جمع اقشار مختلف مردم شهرستان بناب گفت: نرخ بیکاری در شهرستان بناب ۶ درصد است و جای تأسف است که ترکیب بیکاران را افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

ترکیب بیکاران بناب را افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی تشکیل می‌دهند

به گزارش ائل پرس به نقل از فارس، ولی‌الله فرج‌اللهی بعد از ظهر امروز در جمع اقشار مختلف مردم شهرستان بناب با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد: دولت یازدهم و در رأس آن رئیس جمهور با چند چالش بزرگ روبه‌روست که تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران یکی از این موارد است.

وی افزود: با افزایش این تحریم‌ها جمهوری اسلامی ایران در صادرات نفت به جای روزانه 4 میلیون بشکه، دو میلیون بشکه نفت صادر می‌کند که عدم امکان وارد کردن ارز آن به کشور باعث شده اجرای طرح‌های عمرانی در کشور و  سرمایه‌گذاری با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شود.

فرماندار بناب سپس با بیان اینکه تورم 45 درصدی سال گذشته باعث رکود اقتصادی 6 درصدی در جامعه شده، اظهار کرد: با این اوضاع و احوال دولت یازدهم در بحث دیپلماسی خارجی تلاش می‌کند با از میان برداشتن تحریم‌ها، قدم‌های لازم را برای دستیابی مردم به ارامش و رفاه بردارد.

فرج‌اللهی تصریح کرد: دولت در تلاش است که تورم را در جامعه کاهش دهد که در طول یک سال گذشته توانسته تورم 45 درصدی را به 26 درصد کاهش داده و همچنان درصدد این است که تا پایان امسال آن را به 20 درصد کاهش دهد.

وی با بیان اینکه اکنون کشور از نرخ بیکاری 11 درصدی برخوردار است، گفت: نرخ بیکاری در شهرستان بناب 6 درصد است و جای تأسف است که ترکیب بیکاران را افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب اضافه کرد: تمام تلاش ما در شهرستان این است که رقم 6 درصد بیکاری را به 4 درصد کاهش دهیم و برنامه‌هایی را در این زمینه تدوین کرده‌ایم.

فرج‌اللهی ساماندهی کارگروه‌های شهرستان را از اقدامات خود در سه ماهه اول سال 93 برشمرد و گفت: در سطح شهرستان 50 کارگروه مختلف داریم که تا حدودی آشفته بودند و تنها در سه ماهه اول سال 93 بیش از 80 کارگروه و جلسه برای پیگیری امور شهرستان تشکیل شده است.

وی ضمن تأکید بر ایجاد وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان شهرستان، گفت: سیاست دولت یازدهم خدمت به مردم و حل مشکلات مردم است و با تمام دستگاه‌ها اتمام حجت کرده‌ایم که تمام خروجی فعالیت و تلاش آنها صرفاً جلب رضایت مردم خواهد بود و هدف مدیریت شهرستان تعامل به جای تقابل است و صددرصد در صدد اجرای این سیاست خواهیم بود و هرکسی نتواند خودش را با این سیاست پیش ببرد و نتواند همراهی کند، باید کنار رود.

اختصاص 135 میلیارد ریال اعتبارات استانی برای طرح‌های عمرانی شهرستان بناب

فرماندار بناب در ادامه سخنان خود از اختصاص 135 میلیارد ریال اعتبارات استانی برای طرح‌های عمرانی بناب در شهرستان بناب در سال جاری خبر داد و گفت: این اعتبار علاوه بر اعتباری است که برای طرح‌های عمرانی ملی در نظر گرفته شده است.

آغاز کارهای مقدماتی فاز دوم شهرک صنعتی بناب در 220 هکتار زمین

فرج‌اللهی همچنین از آغاز کارهای مقدماتی فاز دوم شهرک صنعتی بناب در 220 هکتار زمین خبر داد و تصریح کرد: اعتقاد داریم با جذب سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در این شهرک گام بزرگی در راستای اشتغال جوانان منطقه برخواهیم داشت.

اجرای طرح مسکن مهر در بناب رضایت‌بخش نیست

وی با بیان اینکه اجرای طرح مسکن مهر در شهرستان بناب رضایت‌بخش نیست، از واگذاری امور شهرک ولی‌عصر (عج) این شهرستان در آینده نزدیک به شهرداری خبر داد و گفت: با انجام کارهای شهرک امیدواریم واحدهای مسکن مهر تا پایان مهر ماه سال جاری تکمیل شده و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

فرماندار بناب از اجرای طرح‌های پل روگذر میدان معلم، تصفیه‌خانه فاضلاب بناب، اجرای طرح فاضلاب در 5 روستای شهرستان و انجام مطالعات طرح کمربندی شرقی بناب خبر داد و گفت: افزایش آمار معتادان در کشور نگران‌کننده است. لذا جا دارد والدین نسبت به فرزندان خود حساس باشند و نگذارند آنها در دام دشمنان گرفتار شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***