تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

راه‌اندازی مرکز کوهورت آذربایجان‌شرقی در خامنه

مرکز کوهورت آذربایجان‌شرقی در شهر خامنه با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

راه‌اندازی مرکز کوهورت آذربایجان‌شرقی در خامنه

به گزارش ائل پرس به نقل از فارس، رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز با بیان اینکه مرکز کوهورت با بیماران کاری ندارد، اظهار کرد: عمده فعالیت مرکز مربوط به انسان‌های سالم و افراد زیر 35 سال است که با بررسی وسیع، افراد دارای فشار خون و چربی بالا که خبر از بیماری ندارند شناسایی و چنانچه دارای علامت خطر باشند، پیشگیری‌های لازم به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه در ایران 50 درصد مرگ و میر را سکته‌های قلبی و مغزی و مابقی را سکته‌های ریوی، کلیوی، کبدی و غیره تشکیل می‌دهند و با این طرح از 80 درصد سکته‌های قلبی ـ مغزی جلوگیری می‌شود یا به نحوی قابل پیشگیری می‌شود.

محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن تشکر از حضور ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از همه کسانی که در راه‌اندازی این مرکز فعالیت شبانه روزی انجام داده‌اند، قدردانی کرد.

وی از خیران خواست تا همچون همیشه دانشگاه را در اجرای این طرح یاری کنند.

صومی افزود: با همت مردم و خیران بزرگوار و وزارت بهداشت و درمان و شخص ملک‌زاده قطعا این مرکز را به بهترین مرکز کوهورت کشور تبدیل خواهیم کرد.

در جلسه ای که در ادامه با حضور اعضای علمی و اجرایی مرکز کوهورت تشکیل شد، ملک‌زاده توضحیات کامل و جامعی از ساختار و تشکیلات مرکز کوهورت پنج منطقه کشور را تشریح کرد.

دبیرخانه مرکز کوهورت استان آذربایجان‌شرقی در محل بیمارستان امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی تبریز قرار دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***