تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تهرانچی:

توجه ویژه رهبر انقلاب به حوزه علم و فناوری کم‌نظیر است

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به حضور برخی از اساتید از شهرستان‌های کشور در دیدار امسال اساتید با رهبر انقلاب گفت: رهبر انقلاب امسال فرمایشات و توصیه‌های بسیار دقیق و صریحی نسبت به وضعیت دانشگاه‌ها داشتند.

توجه ویژه رهبر انقلاب به حوزه علم و فناوری کم‌نظیر است

به گزارش ائل پرس، محمدمهدی تهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دیدار اساتید دانشگاه‌ها با رهبر معظم انقلاب در شب گذشته، گفت: مسئله پیشرفت علمی و وضعیت دانشگاه‌ها و حساسیت رهبر انقلاب نسبت به شرایط دانشگاه‌ها و اینکه آنها مسیر خود را در زمینه علمی ادامه دهند و متوقف نشوند از مهمترین نکاتی بود که امسال در فرمایشات مقام معظم رهبری مطرح شد.

وی با اشاره به تفاوت دیدار امسال با سال‌های گذشته، افزود: در دیدار امسال حضور برخی از مدعوین و اساتید دانشگاه‌ها از شهرستان‌ها به چشم می‌خورد و با وجود اینکه در سال‌های گذشته اکثراً از دانشگاه‌های تهران بودند، امسال اعضای هیئت علمی شهرستان‌ها نیز در این دیدار حضور داشتند و تعداد سخنرانان قدری فشرده‌تر از سال‌های پیش بود.

تهرانچی با اشاره به مطالب مطرح شده از سوی سخنرانان این دیدار و اساتید مختلف، خاطرنشان کرد: نکات مطرح شده از عمق بیشتری نسبت به سال گذشته برخوردار بوده و می‌توان گفت مطالب دقیقی بود که از سوی اساتید مطرح شد.

وی با اشاره به واکنش رهبر انقلاب به نکات مطرح شده اساتید و سخنرانان، گفت: رهبر انقلاب در این مسائل بسیار دقیق و حساس هستند و حتی نکته‌ای را که بنده در سخنان خود مطرح کردم ایشان در متن سخنرانی خود به آن پرداختند و این نشان می‌دهد که ایشان نکات مطرح شده را بسیار دقیق و مهم یادداشت و پیگیری می‌کنند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه دقت و توجه رهبر انقلاب به مسائل دانشگاه‌ها و مباحث مطرح شده بسیار قابل توجه و ارزشمند است، یادآور شد: به نظر می‌رسد در این دوره حضرت آقا بیشترین مباحث را در حوزه علم و فناوری نسبت به رهبران کشورهای دیگر مطرح می‌کنند و حتی شاید در کشور نیز این امر بی‌سابقه باشد زیرا ایشان به خیلی از مسائل و سیاست‌های علم و فناوری از نزدیک آشنا هستند.

تهرانچی با بیان اینکه دیدار امسال اساتید با رهبر انقلاب به‌عکس سال‌های گذشته در ابتدای ماه مبارک برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب امسال فرمایشات بسیار دقیق، صریح و توصیه‌های بسیار دقیقی داشتند و شاید بتوان گفت ویژگی دیدار امسال فرمایشات و دغدغه‌های ایشان نسبت به نظام علم و فناوری و وضعیت دانشگاه‌ها بود.

وی در پایان گفت: هرسال یکی از رؤسای دانشگاه‌ها مجری این برنامه می‌شود و امسال این قرعه به نام من افتاد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***