تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

۷۵۰۰ زندانی چشم به راه کمک‌های مردمی

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ۷۵۰۰ نفر در زندان‌ها منتظر جشن‌های گلریزان هستند که ۱۴۰۰ نفر دیه تصادفات، ۲۰۰ نفر دیه غیر عمد، ۲ هزار بدهکار مهریه، ۳۴۰۰ نفر محکوم مالی و ۴۵۰ نفر محکوم نفقه هستند.

 ۷۵۰۰ زندانی چشم به راه کمک‌های مردمی

به گزارش ائل پرس به نقل از فارس، سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در ادامه نشست خبری ستاد دیه به شعار امسال گلریزان اشاره داشت و تصریح کرد: «بهار رهایی با گل احسان تو» شعار گلریزان امسال است، چرا که این روزها، روزهای پرامید زندانیان جرایم غیر عمد است که نه کلاهبردارند و نه تبهکار و به علت ناآگاهی جهل قانون گرفتار شده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با تاکید بر مردمی بودن و پرهیز از کمک‌های دولتی که از اهداف ستاد دیه است، گفت: در قانون بودجه 93 کمک به ستاد دیه نیامده است.

وی افزود: در سال 78 قریب 50 هزار راننده وجود داشت که با تلاش ستاد دیه قانون بیمه اجباری شخص ثالث تصویب و اجرا شد که به موجب آن به جای آنکه روزانه 57 تا 60 راننده روانه زندان شوند، این تعداد به دو تا 3 نفر کاهش یافت که می‌توان گفت در سال 89 که تعداد رانندگان زندانی 30 هزار و 200 نفر بودند، امروز به 1400 نفر تقلیل پیدا کرده است.

جولایی با بیان این مطلب که تضمین کننده اجرای صحیح قانون پیشگیری است، گفت: هر چقدر مردم با قانون آشنا شوند، از ورود آنها به زندان پیشگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: امسال بیش از 184 مرکز برای گلریزان پیش‌بینی شده‌اند و مردم می‌توانند از طریق همین مراسم گلریزان یا خودپردازهای بانک‌های ملت، رفاه، تجارت و صادرات کمک خود را به ستاد دیه ارسال کنند.

وی تصریح کرد: واریز وجه نقد به حساب‌های ستاد دیه نزد بانک ملت به شماره حساب 74/74، بانک تجارت با شماره 7777، بانک رفاه با شماره 2240 و بانک ملی شعبه طالقانی با شماره حساب 0155550000004 آماده دریافت کمک‌های مردمی است؛ همچنین کمک‌های ارزی در بانک ملت شعبه مستقل مرکزی با شماره 2/300255 کمک‌های مردم را دریافت خواهد کرد.

جولایی به شهروندان هشدار داد که برخی افراد به عنوان کمک گرفتن از شهروندان از طرف ستاد دیه مراجعه می‌کنند که ستاد دیه اینگونه مراجعات را رد کرده و به موقع جلوی کلاهبرداران را گرفته و توسط پلیس آگاهی به دستگاه قضا معرفی کرده است؛ بنابراین مردم بدانند که کمک به ستاد دیه توسط جشن گلریزان و شماره‌حساب‌های گفته‌ شده می‌باشد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: 7500 نفر در زندان‌ها منتظر جشن‌های گلریزان هستند که 1400 نفر دیه تصادفات، 200 نفر دیه غیر عمد، 2 هزار بدهکار مهریه، 3400 نفر محکوم مالی و 450 نفر محکوم نفقه هستند که برای آزادسازی این تعداد 430 میلیارد تومان نیاز است که 200 میلیارد از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌های عامل به صورت وام بدون بهره و با کارمزد 4 درصد پرداخت می‌شود و مابقی را مردم نیکوکار تقبل می کنند.

وی گفت: در 12 ماه سال 92، 3 میلیارد و 600 میلیون تومان از کمک‌های خرد مردم جمع‌آوری شده و این نشان‌دهنده علاقمندی مردم با درآمد ضعیف برای کمک به این امر است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: مدنظر است یک گلریزان خرد فراهم شود تا مردم با درآمدهای متوسط و ضعیف نیز بتوانند در این امر شرکت کنند.

وی به برگزاری گلریزان در 11 نقطه سیستان و بلوچستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این گلریزان بیش از یک میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری شد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور ادامه داد: بوشهر یکی از مناطق ثروتمند کشور متاسفانه فقیر زیادی دارد، اما امسال 23 نقطه در این استان جشن گلریزان را برپا خواهند کرد.

وی گفت: در گلریزان اصفهان، تبریز، فارس و خراسان رضوی بیشترین آمار کمک‌های مردمی را شاهدیم و قصد داریم از استان‌های غربی برای استان‌های ضعیف کمک بگیریم.

جولایی به کمک مالی مردم تهران اشاره کرد و گفت:‌ سال گذشته تهرانی‌ها 2 میلیارد تومان کمک کردند.

وی افزود: آزادسازی زندانیان توسط مساجد یا هر مسجد یک زندانی مسئله‌‌ای است که فقط در تهران اجرا شد و 20 زندانی توسط 6 مسجد آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: ستاد دیه از صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی دعوت می‌کند تا با شرکت در این حرکت نام خود را در گروه بنگاه‌های فعال که در مسئولیت اجتماعی مشارکت دارند ثبت کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***