تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:

احداث پارکینگ‌های ۱۲ طبقه در مسیرهای پرتردد تبریز

پور مهدی با اشاره به طرح اسمارت‌پارکینگ، گفت: فناوری پیشرفته پارکینگ طبقاتی با گنجایش ۱۲ خودرو در فضای سی متری با اعتبار اولیه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در محل هایی که بار ترافیکی بالایی دارد قابل اجراست و حداکثر در ۳۰ روز نصب می‌شود.

احداث پارکینگ‌های ۱۲ طبقه در مسیرهای پرتردد تبریز

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان  شرقی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نبود پارکینگ در محلات، واحدهای مسکونی و خیابان‌های پرتردد را یکی از مشکلات ترافیکی تبریز عنوان کرد و گفت: امروزه برای حل این مشکل در برخی از شهرها، پارکینگ‌های کوچک با گنجایش بالا ایجاد می‌شود که یکی از راه‌های آن طرح اسمارت‌پارکینگˈاست.

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای ترافیک آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: با توجه به این که در بعضی از مناطق و محلات و همچنین واحدهای مسکونی تبریز پارکینگ وجود ندارد، افراد برای پارک خودروهای خود هزینه های زیادی را متحمل می شوند که ایجاد پارکینگ‌های کوچک می تواند باعث کاهش این هزینه‌ها شود.

وی با اشاره به طرح اسمارت‌پارکینگ، گفت: فناوری پیشرفته پارکینگ طبقاتی با گنجایش 12 خودرو در فضای سی متری با اعتبار اولیه سه میلیارد و 500 میلیون ریال در محل هایی که بار ترافیکی بالایی دارد قابل اجراست و حداکثر در 30 روز نصب می‌شود.

پورمهدی مشارکت بخش خصوصی را برای اجرای این طرح ضروری دانست و اضافه کرد: بخش خصوصی برای اجرای این طرح می تواند با تامین سرمایه اولیه به سود قابل توجهی از طریق اجاره این پارکینگ ها دست یابند.

وی با بیان این که اجرای این طرح در روان سازی ترافیک نیز نقش زیادی خواهد داشت، افزود: هزینه هر طبقه این پارکینگ برای یک صاحب خودرو معادل یکصد میلیون ریال است و افراد با خرید هر یک از واحدهای این پارکینگ علاوه بر کاهش هزینه پارک خودروی خود می توانند آن را به صورت اجاره ای نیز در اختیار دیگران قرار دهند.

گفتنی است در سومین جلسه شورای ترافیک استان پرونده های ترافیکی شهرهای هادی‌شهر، مراغه، مرند و اهر مطرح و بررسی شد.

همچنین در این جلسه هشت طرح ترافیکی برای روان سازی ترافیک شهر تبریز مورد تصویب قرار گرفت که از جمله می توان به حذف تقاطع غیر هم سطح کرکج، جابجایی خط پروژه خیابان عارف به علت تداخل دو خیابان با یکدیگر، اصلاح هندسی تقاطع خیابان جدیری و پاستور جدید، ایجاد پیاده رو در جنب بازارچه شهرک امام تبریز، اتصال خیابان ششگلان به مقبره الشعرا و اجرای خطوط ویژه در محدوده خیابان قرآغاج و کوچه باغ اشاره کرد.

در این جلسه مشکلات ترافیکی شهرهای تبریز، اهر، مرند، هادی شهر و مراغه مطرح و مقرر شد که دستگاه های اجرایی مربوطه برای کاهش بار ترافیکی در شهرهای مختلف استان به تعهدات خود عمل کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***