تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

با حکم رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور؛

منیب راد نخستین امام جمعه سهند شد

حجت الاسلام محمد منیب راد به عنوان نخستین امام جمعه شهر جدید سهند معرفی شد.

منیب راد نخستین امام جمعه سهند شد

به گزارش ائل پرس به نقل از ایرنا، رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی روز جمعه در معارفه امام جمعه شهر جدید سهند گفت: در 28 نقطه استان نماز جمعه برپا می شود. 

حجت الاسلام حسین تقی زاده افزود: از مهترین فواید نمازجمعه یادخدا، دعوت به تقوی، غذای روح، وحدت و انسجام بین صفوف مسلمانان است. 

وی همچنین با اشاره به توطئه های استکبار و جنایت های گروهک تروریستی داعش در عراق گفت: استکبار جهانی، ایادی و هم پیمانانشان در منطقه متمرکز شده اند و گروهک های ضد اسلامی را در منطقه رواج داده و با این روش می خواهند اسلام را بدنام و ناامنی ایجاد کنند. 

حجت الاسلام تقی زاده تاکید کرد: غرب، اسلام آمریکایی را به جای اسلام ناب به جهان ارایه می کند. 

وی همچنین با اشاره به فیوضات ماه رمضان و جایگاه مسجد در اسلام افزود: در این ماه فضا به عطر قرآن عطرآگین می شود و مساجد نیز بیشتر به نور قرآن و معنویت آکنده شده و کانون تزکیه روح و نفس می شود.

وی گفت: مساجد به عنوان پایگاه اسلام، محل تعلیم و تربیت و تزکیه و آماده دفاع از اسلام است و بهترین مکان های روی زمین هستند. 

امام جمعه شهرستان اسکو نیز در این معارفه گفت: اقامه نماز جمعه، بنیان نهادن سنگر مستحکم اسلام است و ذکر و نام خدا موجب قوت قلب برای مسلمانان و موجب هراس دشمنان انقلاب می شود.

حجت الاسلام مرادپور افزود: نماز جمعه با حضور مردم قدرت پیدا می کند و وحدت آفرین است. 

وی همچنین بر انجام کارهای فرهنگی در زمینه های مختلف در شهر جدید سهند تاکید کرد. 

حجت الاسلام منیب راد چندی پیش به مدت چهار سال امام جمعه اسکو بود که امروز با حکم حجت الاسلام سیدرضا تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به عنوان امام جمعه شهر جدید سهند معرفی شد. 

شهر جدید سهند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان شرقی است که با 110هزار نفر جمعیت در ناحیه شمال غربی شهرستان اسکو و در 20 کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه آذرشهر واقع شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***