تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رئیس دانشگاه تبریز خبر داد:

رقابت بیش از ۴۹ هزار داوطلب آذربایجان شرقی در کنکور سراسری

رییس دانشگاه تبریز از رقابت ۴۹ هزار و۵۹۰ داوطلب در کنکور سراسری امسال در استان خبر داد.

رقابت بیش از ۴۹ هزار داوطلب آذربایجان شرقی در کنکور سراسری

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز،  دکتر محمد رضا پور محمدی با اعلام این خبر افزود: امسال10 هزار و 830 داوطلب درگروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی،22 هزار و 202 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی،8 هزار و 812 داوطلب گروه آزمایشی علوم انسانی، 5 هزار و 794 داوطلب در گروه آزمایشی زبان های خارجه و یک هزارو 952 داوطلب در گروه‌های آزمایشی هنر در استان رقابت می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه، از تعداد کل شرکت کنندگان، بیش از 28 هزار نفردختر و 21 هزارو 500 نفر پسر هستند، تصریح کرد: از این تعداد،25  هزارو 542 نفر در تبریز و بقیه در سایر شهرستان های استان خواهند بود.
رییس دانشگاه تبریز با بیان اینکه در کل استان 24 حوزه امتحانی پذیرای شرکت کنندگان خواهد بود، گفت: همچنین در خود شهر تبریز نیز شش حوزه دانشگاه تبریز، دانشگاه پیام نور تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان(تبریز)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، آموزشکده فنی و حرفه ای شماره یک و آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان تبریز به عنوان حوزه های امتحانی داوطلبان در نظر گرفته شده اند.
دکتر پور محمدی گفت: در محل حوزه امتحانی دانشگاه تبریز نیز 9 هزار و 177 نفر با هم به رقابت خواهند پرداخت که از این تعداد 5 هزار و 691 نفر پسر هستند که محل حوزه امتحانی دواطلبان پسر در دانشکده شیمی و دواطلبان دختر دردانشکده مهندسی برق و کامپیوتر این دانشگاه می باشد.

وی، مشکل اصلی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان را به همراه داشتن وسایل و نگهداری آنها بیان کرد و گفت: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی ، ساک، پیجر، تلفن همراه، تبلت، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیدا خودداری کنند، زیرا به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج زیر به عنوان تقلب و تخلف تلقی خواهد شد.

دکتر پور محمدی با اشاره به اینکه درب حوزه های امتحانی قبل از ظهر راس‌ ساعت‌ هفت صبح و بعداز ظهرها راس ساعت 14:30 بسته خواهد شد، از داوطلبان خواست راس ساعت مقرر در حوزه امتحانی حضور یافته و حداقل الامکان یک روز قبل نسبت به شناسایی محل آزمون اقدام نمایند.

همین گزارش حاکی است؛ آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح و گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه 5 تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه و گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعدازظهر جمعه 6 تیرماه و گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح شنبه 7 تیر ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی نیز برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***