تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با ائل پرس؛

سعیدی:طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به منظور پوشش خلا قانونی در این زمینه پیگیری می شود / تصویب این طرح موجب حمایت محکم دستگاه های اجرایی و قضائی از آمرین به معروف می شود

محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با ائل پرس تاکید کرد: با تصویب و ابلاغ این قانون ، دستگاه اجرایی و قضائی موظف به حمایت از عاملان به این فریضه الهی خواهند بود و حمایت محکم تری شکل خواهد گرفت.

سعیدی:طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به منظور پوشش خلا قانونی در این زمینه پیگیری می شود / تصویب این طرح موجب حمایت محکم دستگاه های اجرایی و قضائی از آمرین به معروف می شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ائل پرس و با اشاره به تصویب دو فوریت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: بحث امر به معروف و نهی از منکر فرضیه ای همگانی بوده و همه مسئولین در مورد اجرای آن مسئول هستند.

محمد اسماعیل سعیدی با بیان اینکه عنل کنندگان به این فرضیه دینی بعضا با برخوردهای نامناسب روبرو شده و حتی منجر به شهادت و نقص عضو شده اند که نشان می دهد حمایت محکمی از عاملان به فریضه امر معروف و نهی از منکر وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: نمایندگان مجلس بر اساس این احساس نیاز جدی و با توجه به خلا قانونی موجود در این زمینه، طرحی تهیه کرده و با در نظر گرفتن دو فوریت برای آن زمینه را برای تسریع در بررسی و تصویب آن فراهم کرده اند.

سعیدی در پاسخ به این سوال خبرنگار ائل پرس که در صورت تصویب نهایی این طرح چه اقدامات عملی در زمینه حمایت از عاملان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر انجام خواهد گرفت؛ تاکید کرد: با تصویب و ابلاغ این قانون ، دستگاه اجرایی و قضائی موظف به حمایت از عاملان به این فریضه الهی خواهند بود و حمایت محکم تری شکل خواهد گرفت.

گفتنی است دو فوریت این طرح با 142 رای مثبت به تصویب مجلس رسیده است و پس از بررسی در کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس برای تصویب نهایی به صحن مجلس خواهد آمد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***