تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل پرس:

در صورت تداوم حواشی در شورای شهر تبریز، تصمیمات قانونی مقتضی توسط هیئت حل اختلاف شوراها اتخاذ خواهد شد

مرتضی موحد نیا در گفتگو با ائل پرس گفت: تشنج در جلسات و اخلال و توقف در فرایند کاری شهرداری ها مسائلی است که می تواند موجب ورود هیئت حل اختلاف شوراها به مسائل شود.

در صورت تداوم حواشی در شورای شهر تبریز، تصمیمات قانونی مقتضی توسط هیئت حل اختلاف شوراها اتخاذ خواهد شد


مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل پرس و در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش مدیریت امورشهری و شوراهای استانداری نسبت به اختلافات و تنش ها در شورای شهر تبریز گفت:نظارت بر مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر اساس قانون بر عهده فرمانداری مربوطه است و فرمانداری تبریز نیز وظیفه خود را در انطباق مصوبات شورا با قوانین کشور را انجام می دهد.

مرتضی موحد نیا با اشاره به فعالیت شورای اسلامی استان با حضور نمایندگانی از شهرستان های مختلف گفت: مدیریت امور شهری و شوراهای استانداری بر اساس وظایف قانونی خود و در صورتی که حواشی تداوم یافته و به مشکل آفرینی منجر شود، به تشخیص فرمانداری موضوع را در هيات حل اختلاف و رسيدگي به شكايات شوراهای اسلامی شهرستان تبریز مستقر در فرمانداری و هيات حل اختلاف و رسيدگي به شكايات استان، مستقر در استانداري بررسی کرده و تصمیمات قانونی مقتضی اتخاذ خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد شرایط طرح موضوع اختلاف در این هیئت ها گفتک تشکیل نامنظم جلسات، تشنج در جلسات و اخلال و توقف درفرایند کاری شهرداری ها مسائلی است که می تواند موضوع را به هیئت حل اختلاف بکشاند.

موحد نیا از نظارت دقیق و کامل مدیریت شهری وامور شوراهای استانداری بر عملکرد شوراهای اسلامی شهرهای استان خبر داده و گفت درقابل دو کمیته شهرستانی و استانی موضوعات پیگیری شده و طی مدتی که از آغاز دوره چهارم شوراهای اسلامی گذشته چند مورد تصمیم گیری توسط هیئت حل اختلاف داشته ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اختلاف نظر و بحث و بررسی ویژگی جدایی ناپذیر کار شورایی است؛ بیان کرد امیدواریم اختلافات برای تدوین برنامه هایی منسجم بوده و هدف تصمیم گیری نهایی صحیح و به نفع مردم راپیگیری کنند.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از اعضای شوراهای شهر خواست صلاح شهرهای استان و منافع مردم راملاک عمل قرار داده و زمینه طرح اختلاف در هیئت های اختلاف را از بین ببرند.

گفتنی است جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهرتبریز با تنش هایی همراه شده و علاوه بر ترک جلسه توسط برخی اعضا، اتهام هایی نسبت به یکدیگر توسط اعضای شورا مطرح شد.

همچنین طی ماه های گذشته موضوعاتی چون انتخاب هیئت رئیسه شورا، انتخاب شهردار و صدور حکم وی، تعیین اعضای کمیسیون ها با تنشهایی همراه بوده است.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***