تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

جبارزاده:روش های گذشته اداره استان جوابگو نبوده/ اعتماد را به مردم برگردانید

استاندار آذربایجان شرقی ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی را از مشکلات استان برشمرد و گفت: این مشکلات نشان می‌دهد که روش‌های گذشته در اداره استان جوابگو نبوده و حتما باید در روش و نگرش خود تغییر ایجاد کنیم.

جبارزاده:روش های گذشته اداره استان جوابگو نبوده/ اعتماد را به مردم برگردانید

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، دکتر اسماعیل جبارزاده در جمع مدیران صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، ضمن تشکر از مدیرکل و مدیران و کارکنان این مرکز به خاطر برگزاری آبرومند و باکیفیت جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها، اظهار داشت: این جشنواره یک اتفاق فرهنگی خوب برای تحقق دغدغه‌های مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگ بود.

وی برگزاری این جشنواره را دستاورد بزرگی برای استان دانست و افزود: امیدواریم به تبع این اتفاق مبارک، هر ماه شاهد یک اتفاق فرهنگی در استان باشیم تا به این وسیله فضای روحی و روانی جامعه تغییر یافته و مردم ما احساس کنند که استان آنها متفاوت از سایر استان‌هاست.

جبارزاده تصریح کرد: ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بسیار بالایی است و باید با رعایت تمام چارچوب‌ها، این استان را در زمینه‌های فرهنگی و هنری مطرح کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی موفقیت صدا و سیمای مرکز این استان در کسب رتبه دوم جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی را قابل تحسین خواند و گفت: روزي که تبريز براي ميزباني اين جشنواره مطرح شد بسيار خوشحال شدم، چرا که اين جشنواره مي‌توانست فرصتي باشد برای نمایش قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي منطقه و خوشبختانه با همت مردم، مسوولان استان و دست‌اندرکاران اجرايي، محتواي اين جشنواره بيش از حد انتظار بود.

وی با بیان این که آذربایجان شرقی در طول تاریخ در عرصه‌های مختلف فرهنگی حرف‌هایی برای گفتن داشت، افزود: با کسب این موفقیت در جشنواره تولیدات صدا و سیما، از این به بعد باید بگوییم که آذربایجان شرقی در تولید برنامه‌های رادیوتلویزیونی هم حرفی برای گفتن دارد.

جبارزاده همچنین از ارزيابي‌ها و داوري‌هاي منصفانه و خوب آثار رسیده به جشنواره تقدیر و ابراز امیدواری کرد اين جشنواره الگو و معياري براي جشنواره‌های بعدی باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش بعدی سخنان خود با تشریح وضعیت موجود استان در حوزه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: تمام تلاش بنده از ابتدای مسوولیت استانداری این بود که شرایط و وضعیت موجود استان را شناخته و آگاهانه قدم برداریم و بدون اطلاعات قبلی کاری نکنیم که در این صورت محکوم به شکست خواهیم بود.

دکتر جبارزاده با بیان این که آذربایحان شرقی پتانسیل‌های بالایی دارد و مردم این استان نسبت به توسعه سرزمین خود علاقمندند، افزود: با این حال وضعیت استان در بخش‌های مختلف خوب نیست و در حوزه صنعت، تجارت، اشتغال و سرمایه‌گذاری شرایط مناسبی ندارد.

وی ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی را از دیگر مشکلات استان ذکر کرد و افزود: این مشکلات نشان می‌دهد که روش‌های گذشته در اداره استان جوابگو نبوده و حتما باید در روش و نگرش خود تغییر ایجاد کنیم.

جبارزاده خاطرنشان کرد: بنا داریم با نگاه علمی و بدون توجه به منابع دولتی، استان را اداره کنیم و از این جهت به کمک فکری و عملی تمام اقشار به ویژه صدا و سیما نیاز داریم.

استاندار آذربایجان شرقی فراهم کردن فضای مناسب برای توسعه و پیشرفت استان را نیازمند باور و اعتماد عمومی دانست و گفت: اگر مردم در کنار مسوولان نباشند نمی‌توانیم هیچ کاری انجام دهیم.

وی با تاکید بر این که صدا و سیما باید در اعاده اعتماد مردم تلاش کند، افزود: برای حل مشکلات کنونی استان باید در روش‌های گذشته تجدید نظر کنیم که می‌کنیم، اما لازمه آن این است که باور عمومی جامعه و اعتماد مردم را بازگردانیم.

جبارزاده تصریح کرد: باید مردم را به این باور برسانیم که حضور آنها در صحنه لازم است و اگر مردم کمک نکنند در هیچ زمینه‌ای امکان موفقیت نداریم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که فضای فرهنگی استان باید تلطیف شود، گفت: یکی از رسالت‌های صدا و سیمای استان، معرفی هنرمندان به بهانه‌های مختلف است، چرا که هنرمندان ابزار دیگری در اختیار ندارند.

وی با بیان این که در سیستم اداری استان مشکل داریم و صدا و سیما باید در اصلاح این وضعیت به ما کمک کند، افزود: امروز چشم و گوش من عبارتست از دوربین‌های صدا و سیما، بنابراین انتظار دارم که بدون هیچ سانسوری مشکلات را منعکس کنید و و به ما بگویید که مردم چه می‌خواهند و چه انتظاری دارند.

جبارزاده با بیان این که مردم به صدا و سیما اعتماد دارند، گفت: صدا و سیما بهترین رابط بین مردم و مدیریت استان است و باید از این ارتباط در جهت اصلاح امور اداری استان استفاده کند.

وی احیای روحیه حق‌طلبی در مردم را از دیگر انتظارات خود از صدا و سیما ذکر کرد و گفت: باید فضایی ایجاد کنیم که مردم و بخش خصوصی بتوانند بدون واهمه حرف‌های خود را بزنند و باید حق سوال از مسوولان و بررسی عملکرد مدیران را در مردم زنده کنیم.

جبارزاده با بیان این که صدا و سیما باید در هر زمینه‌ای که موجب اعتلای نظام اسلامی می‌شود حضور فعال داشته باشد، افزود: باید به احترام خون شهدا که نظام اسلامی بر روی آن بنا شده، مقابل رویه‌های غلط بایستیم، هرچند خود را در این راه فدا کنیم.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***