تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

قره سید:

ضعف های قانونی با تصویب لایحه حمایت از کودکان، برطرف می شود

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان، گفت: در صورت تصویب این لایحه شاهد کاهش جرایم از سوی کودکان به جهت حمایت‌های سازمان‌یافته از آنان خواهیم بود.

 ضعف های قانونی با تصویب لایحه حمایت از کودکان، برطرف می شود

به گزارش ائل پرس،  میرهادی قره سید در گفتگو با خانه ملت با یادآوری بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در یکی از کارگروه‌های کمیسیون متبوعش، گفت: در این لایحه مواردی از جمله حمایت از سوی مدارس، حکومت، والدین برای این قشر در نظر گرفته شده تا شاهد کاهش مشکلات و وجود حقوق جامع برای آنان باشیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از نبود قانون جامعی در ارتباط با حقوق کودکان و نوجوانان در کشور،‌ افزود: در لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان وظایف حکومت، والدین و مدارس در قبال این قشر به تفکیک گفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه تاکنون برای بررسی لایحه مذکور از دستگاه‌ها، ان‌جی‌او‌ها و سازمان‌های مرتبط بسیاری برای اخذ نظرات کارشناسی در مجلس دعوت شده است، گفت: این لایحه در دولت با تشکیل شورای عالی حمایت از حقوق کودک متشکل از بالاترین مقامات دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت آموزش و پرورش، رئیس صدا و سیما، نیروی انتظامی، برخی از اساتید دانشگاه‌ها تدوین و تنظیم شده  و حال مراحل بررسی نهایی خود را پشت سر می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه تصویب نهایی لایحه مذکور بسیاری از خلاء‌های قانونی موجود در سر راه حفظ حقوق کودکان و نوجوانان را از بین می‌برد، ‌گفت: در این لایحه بخش به بخش وظایف هر دستگاهی از جمله آموزش و پرورش، به ویژه بهزیستی و نیروی انتظامی در خصوص حفظ حقوق کودک و چگونگی هدایت آن‌ها به زندگی شرافتمندانه و سالم پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ‌با بیان اینکه بررسی لایحه مذکور در کارگروه ویژه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هنوز ادامه دارد،‌ گفت: در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان حمایتی برای کودکان رها شده در سطح شهر و کاهش بزهکاری و حمایت از کودکان بی‌پناه را مطرح شده تا بدین ترتیب شاهد کاهش جرایم این قشر در جامعه باشیم.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را گام مهمی در جهت بهبود وضعیت کودکان در جامعه خواند و گفت: در صورت ارجاع این لایحه به کمیسیون هر چه سریع تر مراحل تصویب آن طی خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***