تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دیدار استاندار مطرح شد؛

سناتورهرات خواستار تحصیل دانشجویان افغانی در دانشگاه‌های تبریز شد

سناتور هرات در مجلس افغانستان گفت: تقاضا داریم شرایطی فراهم شود تا دانشجویان افغانی در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های فنی و پزشکی دانشگاه‌های تبریز پذیرش شوند و ادامه تحصیل دهند.

سناتورهرات خواستار تحصیل دانشجویان افغانی در دانشگاه‌های تبریز شد

به گزارش ائل پرس به نقل از فارس، طیبه زاهدی ظهر امروز در دیدار کمسیون زنان مجلس سنای افغانستان با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: ‌تمام زن‌های افغانستان در هر موقعیتی که باشند برای استقرار صلح و امنیت تلاش می‌کنند و حتی در این زمینه از مردان هم سبقت می‌گیرند چرا که عاطفه زن‌ها بیشتر از مردها است.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی افغانستان در زمینه طب و طبابت است و هنوز نتوانسته‌ایم چند بیمارستان مناسب با متخصصان افغانی احداث کنیم و بیماران ما مجبورند با صرف هزینه‌های گزاف در کشورهای هند و پاکستان و ایران سرگردان شوند.

سناتور هرات در کمیسیون زنان مجلس سنای افغانستان با بیان اینکه در بخش‌های ساختمانی هم با مسائلی مواجه هستیم؛ به استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تقاضا داریم شرایطی فراهم شود تا دانشجویان افغانی در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های فنی و پزشکی دانشگاه‌های تبریز پذیرش شوند و ادامه تحصیل دهند.

زاهدی با اشاره به فعالیت زنان تاجر در افغانستان اظهار کرد: در زمینه تجارت و فعالیت‌های اقتصادی با کمبود امکانات و تجهیزات لازم، همچنین عدم دسترسی به بازارهای فروش مطلوب مواجه هستیم که امید است با گسترش همکاری میان تجار تبریزی و افغانی تبادل افکار و تجربیات فی مابین به رفع مشکلات موجود منجر شود.

سناتور هرات در مجلس افغانستان گفت: سال‌هاست مردم ایران برای ساختن کشور کار کرده‌اند و به توسعه دست یافته‌اند؛ ما هم می‌خواهیم با تلاش و کوشش شبانه‌روزی کشور خود را بسازیم ولی جنگ و ناامنی اجازه این کار را به ما نمی‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***