تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

تبریز یکی از بدترین دوران اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را سپری می کند

سعید شبستری خیابانی در نخستین همایش علمی تخصصی جاذبه ها و دافعه های گردشگری استان با بیان اینکه متاسفانه تبریز یکی از بدترین دوران اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را سپری و در این شاخص ها از میانگین کشور پایین تر است، گفت: این شرایط بر وظایف و انگیزه های مسوولان برای دستیابی به جایگاهی که در شان آذربایجان به عنوان سر ایران است، می افزاید.

تبریز یکی از بدترین دوران اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را سپری می کند

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبریز جزو شهرهای برتر و معروف به شهر اولین های ایران بود، تاکید کرد: باید علل و عوامل عقب ماندگی این شهر و استان آسیب شناسی و راهکارهای عملی برای دستیابی به جایگاه پیشین ارایه شود.

 سعید شبستری خیابانی  در نخستین همایش علمی تخصصی جاذبه ها و دافعه های گردشگری استان با بیان اینکه متاسفانه تبریز یکی از بدترین دوران اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را سپری و در این شاخص ها از میانگین کشور پایین تر است، گفت: این شرایط بر وظایف و انگیزه های مسوولان برای دستیابی به جایگاهی که در شان آذربایجان به عنوان سر ایران است، می افزاید.

وی اقتصاد مبتنی بر نفت را اقتصادی متزلزل و آسیب پذیر عنوان و اضافه کرد: برای تقویت ارکان اقتصادی کشور همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند باید به ظرفیت های داخلی توجه ویژه ای کرد.

شبستری خیابانی یکی از راهکارهای تحقق سیاست های راهبردی معظم له را بهره گیری از ظرفیت های گردشگری دانست و ادامه داد: آذربایجان شرقی ظرفیت های مناسبی در عرصه جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی دارد که باید بیش از گذشته برای بهره گیری از آنها برنامه ریزی کرد.

وی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری همایش برگزار شده، اظهار کرد: این نشست ها و همایش ها باید خروجی عملی پیدا کنند و علاوه بر بررسی کارشناسی تئوری های جدید در عرصه گردشگری، باید راهکارهای تبدیل علم به عمل نیز ارایه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در این عرصه ایجاد و تقویت پیوند بین دانشگاه و سازمان های متولی و ایجاد گپ و گفت بین دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها برای دستیابی به راهکارهای عملیاتی باید در دستور کار قرار گیرد.

شبستری خیابانی صرف نگاه تک بعدی سیاسی، امنیتی، فرهنگی یا اقتصادی به مقوله گردشگری را غیر راهبردی عنوان و اضافه کرد: باید علاوه بر شناسایی فرصت های این عرصه، به گونه ای برنامه ریزی کرد که تهدیدها نیز تبدیل به فرصت شوند.

وی گردشگری را صنعتی پاک و به عقیده کارشناسان صادرات نامریی دانست و گفت: تلفیقی از دیدگاه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی باید در این حوزه گنجانده شود تا بتوان به اهداف مورد نظر دست یافت.

شبستری خیابانی گسترش و تعمیق فرهنگ مناسب برای جذب گردشگر را ضروری ارزیابی و یکی از دلایل کاهش گردشگران سلامت به استان را ضعف در این حوزه عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید برخی سیاست ها و رویه های غلط در حوزه گردشگری تغییر و شیوه ای نوین ارایه شود، یادآوری کرد: تحقق این هدف نیاز به عزم ملی دارد و همکاری تمام دستگاه های مرتبط را می طلبد.

شبستری خیابانی با بیان اینکه در این عرصه دولت نه به عنوان رقیب بلکه به عنوان همراه بخش خصوصی عمل می کند، گفت: برای توسعه گردشگری و به تبع آن اقتصاد استان باید تمام بخش های گردشگری همچون میراث فرهنگی، شهرداری و ارشاد اسلامی فراتر از نگاه های بخشی عمل کرده و همکاری متقابلی با یکدیگر داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ارایه مقالات، دستاوردهای همایش و ارایه مشاوره فکری کارشناسان این عرصه به دست مسوولان را ضروری دانست و گفت: در حوزه گردشگری آماده ایم برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی بیش از گذشته تلاش کنیم.

وی شرط تحقق این مهم را ارایه راهکارهایی متناسب با فرهنگ و اعتقادات دینی مردم اعلام کرد و افزود: به طور قطع اجرای این سیاست کار مشکلی نیست و اعتقاد داریم دولت در این زمینه باید سیاست گذار و ناظر بر امور باشد تا بتوان از ظرفیت های مردم، سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی بیشترین استفاده را کرد.

 از بین مجموع مقالات ارسال شده 100 مقاله برتر توسط هیات داوران انتخاب و از این تعداد 26 مقاله در 400 صفحه به عنوان مجموعه مقالات چاب و هشت مقاله به عنوان مقالات برتر شناخته شد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***