تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رضا رحمانی:

با انعقاد قراردادهای مشترک با خودروسازان خارجی قیمت خودرو کاهش می یابد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: انعقاد قراردادهای مشترک با خودروسازان خارجی باعث ایجاد رقابت شده و در نتیجه قیمت خودرو کاهش می یابد.

با انعقاد قراردادهای مشترک با خودروسازان خارجی قیمت خودرو کاهش می یابد

به گزارش ائل پرس به نقل از مجلس نیوز،رضارحمانی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت  در خصوص سناریوی پیشنهادی شورای رقابت که منجر به افزایش قیمت خودرو می شود گفت: در حال حاضر دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: خودرو در سال های اخیر با توجه به نوسانات ارز دچار افزایش قیمت شد یعنی با توجه به میزان وابستگی هر خودرو به ارز افزایش قیمت نیز داشت.
 
رحمانی تصریح کرد: در حال حاضر ارز در وضعیت بی ثباتی نیست و تحریم‌ها نیز رو به کاهش است و به نظر می رسد هزینه‌ها نیز کمتر شود در نتیجه دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.
 
وی ادامه داد:در شرایط فعلی هزینه‌های مالی خودروسازان 13  درصد قیمت خودرو را تشکیل می دهد که این نسبت بسیار بالا و در دنیا بی مانند است.
 
رحمانی افزایش تیراژخودرو را منجر به کاهش قیمت آن در بازار توصیف و تصریح کرد:زمانی که تیراژ خودروها به 40 درصد برسد، هزینه‌های کلی روی قیمت تمام شده سرشکن می‌شود.
 
وی ادامه داد: وقتی تولید سه برابر باشد، ثابت بودن یکسری هزینه‌های زیرساختی باعث می‌شود این هزینه‌ها در قیمت خودرو سرشکن شود و در نتیجه قیمت خودرو پایین می آید.
 
این نماینده اصولگرای مجلس گفت: که انعقاد قراردادهای مشترک با خودروسازان خارجی باعث ایجاد رقابت شده و در نتیجه قیمت خودرو کاهش می یابد.
 
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: علاوه بر این می توان با سهام و فروش اموال مازاد یا به گونه‌ای دیگر این هزینه بالا را جبران کرد تا از این طریق با کاهش این 13 درصد قیمت تمام شده خودرو را نیز کاهش دهیم.
 با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***