تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

داعش و هیات های سکولار، از سوریه تا عراق

گروه هایی که با استفاده از وجهه علمایی و رسانه های زنجیره ای خود سعی داشتند موضوع مخاصمه سوریه را بی ارتباط به تشیع نشان دهند، امروز و پس از لشکرکشی گروه های تکفیری به نیت فتح عتبات عالیات چه توجیحی برای اقدامات خود خواهند داشت؟

داعش و هیات های سکولار، از سوریه تا عراق

ائل پرس / سینا محمدی:

حدود سه سال از ناآرامی های سوریه و کشتار بی رحمانه زنان و کودکان بی دفاع توسط گروه های تکفیری با حمایت عربستان سعودی و استکبار جهانی می گذرد.

از همان ابتدای شروع این مخاصمه همه جانبه در سوریه که یکی از محورهای  مثلث مقاومت دربرابر رژیم صهیونیستی است، جمهوری اسلامی با مواضع محکم خود، سیاست حمایتی از گروه های مقاومت دولتی و مردمی در سوریه اتخاذ کرد.

همزمان با نقش آفرینی سیاسی ایران  در مسئله سوریه و استفاده از ظرفیت هایی همچون محافل بین المللی و رایزنی های دوجانبه،عده ای در داخل و خارج  سعی در سرپوش گذاشتن روی جنایات صورت گرفته در سوریه توسط جریانات تکفیری داشته و ایران را متهم به حمایت از تروریسم می کردند.

در حالیکه بر اساس بیان امام راحل (ره) ملاک حقانیت اقدامات میزان عصبانیت استکبار جهانی است؛ نکته تاسف برانگیز تلاش عده ای از جریانات مقدس مئاب برای بی ارتباط نشان دادن موضوع سوریه و ادعای وجود ارتباط بین عقاید طرفین مخاصمه و وضعیت میدان جنگ است.

علی رغم رهنمود های اکید رهبری معظم و علمای اعلام مبنی بر ارتباط عمیق سیاست اسلامی و عقاید و عواطف مذهبی، متاسفانه در سالهای اخیر گروه هایی در داخل کشور با تلاش در جهت سکولاریزه کردن هیئت های حسینی سعی در بی تفاوت کردن مردم ، نسبت به جنایت های دشمنان قسم خورده اسلام داشتند.بر این اساس، وابستگان رسانه ای این گروه ها حمایت کشورمان را از بیداری اسلامی در دنیا را به توسعه طلبی تعبیر کرده و حمایت از مسلمانان در برابرجنایات گروه های افراطی را دخالت در امور داخلی سایر کشورها عنوان می کنند.

اما این افراد اگر کمی به شعارها و مشی های عملی این گروهک های تکفیری از جمله داعش با دید باز وانصاف می نگریستند، شاید به خود اجازه نمی دادند که حامیان مقاومت را منفعت طلب بنامند.اکنون بعداز گذشت حدود سه سال از قدرت گرفتن جریانات تکفیری ، و با وجود جنایات اخیر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام در عراق -که اگر با مقاومت مردمی همراه نبود خدا می داند چه بر سر حرمین شریفین می آمد - کاملا واضح است که اگر اقدامات ایران در جهت مهار حرکت هایی از این دست نبودچه بسا امروز شاهد تلاش این گروه ها برای فتح بخشهایی از ایران نیز می بودیم.

جریاناتی که علی رغم آشنایی با عقاید انحرافی گروه هایی چون داعش - همچون این جمله سرکرده داعش که " امروز عراق به حاکمانی چون ابن زیاد نیاز دارد." - لزوم مقابله عملی با این فتنه گری ها را انکارمی کنند چگونه خواهند توانست باز هم ازائمه اطهار -علیهم السلام- دم بزنند.

اکنون که بعد از فتنه شام، کار به جایی رسیده که داعش آرمان اصلی خود را فتح کربلا و نجف می داند، وقت آن نرسیده که باور داشته باشیم هر آنچه که در قیام حسینی گذشته یک حرکت سیاسی اسلامی بوده و به تبع آن هیئات حسینی هم نمیتواند سکولار باشد.

اگر به شعارها و اقدامات گروه های معارض کمی با تیزبینی بنگریم متوجه ضد دین و ضد انسانی بودن، بودن ماهیت آنهامی شویم بنابراین از همه کسانی که کمی حب دین در دلشان وجود دارد انتظار می رود که غرض ورزی های سیاسی را کنار گذاشته و با اتحاد همه جانبه به دنبال پیروزی نهایی امت اسلامی باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***