تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نائب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در گفتگو با ائل پرس:

عمق و ابعاد غنی سازی از خطوط قرمز مذاکرات هسته ای است و باید در مذاکرات حفظ شوند

منصور حقیقت پور در گفتگو با ائل پرس حفظ فناوری غنی سازی ۲۰ درصد را از خطوط قرمز مذاکرات هسته ای دانسته و افزود: حجم، عمق و ابعاد غنی سازی کشورمان باید در هر شرایطی حفظ شود.

عمق و ابعاد غنی سازی از خطوط قرمز مذاکرات هسته ای است و باید در مذاکرات حفظ شوند

نائب رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ائل پرس در پاسخ به سوالی در خصوص خطوط قرمز برای تیم مذاکره کننده کشورمان با اشاره به برگزاری پنجمین دور از مذاکرات هسته‌ای دستیابی به توافق جامع طی رزوهای آتی گفت: دانش فنی و از دست ندادن حق ملت ایران در غنی سازی به عنوان خطوط قرمز ملت ایران هستند و باید در هر توافقی مورد قبول طرف مقابل قرار گرفته و حفظ گردند.

منصور حقیقت پور در ادامه با اشاره به نیازمندی هزاران نفر از هموطنان به رادیوداروها گفت: استفاده از فناوری های هسته ای در زمینه پزشکی، کشاورزی و انرژی حق مسلم اعضای پیمان منع گسترش سلاح های اتمی است و قابل مذاکره نیست.

وی با بیان لزوم حفظ تکنولوژی غنی سازی 20 درصد اورانیوم در کشور به منظور استفاده در فناوری پزشکی هسته ای، گفت: مذاکرات هسته ای روند خود را طی می کند و باید منتظر مشخص شدن نتایج دور پنجم مذاکرات چندجانبه ایران و کشورهای 5+1 برای دستیابی به توافق جامع بود.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نیر و نمین افزود: حجم، عمق و ابعاد غنی سازی از خطوط قرمز کشورمان است و باید در هر مرحله از مذاکرات حفظ شوند

گفتنی است این دور از مذاکرات روز دوشنبه 26 خرداد ماه سال جاری و در وین آغاز خواهد شد.

در دور جدید مذاکرات سعی خواهد شد فرایند نگارش پیشنویس توافقنامه نهایی و جامع آغاز شود، فرایندی که در دور پیشین به دلیل آنچه از جانب مذاکره کننده ارشد ایرانی زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل بیان شد، پیشرفتی نداشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***