تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اسناد و گزارش‌های آمریکا فاش کرد:

فعالان و شیوخ دینی عربستان حامیان مالی و تسلیحاتی تروریستهای عراق و سوریه

برخی از گزارش‌ها و اسناد آمریکا از کمک مالی و تسلیحاتی شماری از افراد و شخصیت‌ها در چندین کشور عربی از جمله عربستان از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه خبر دادند.

 فعالان و شیوخ دینی عربستان حامیان مالی و تسلیحاتی تروریستهای عراق و سوریه

 به گزارش ائل پرس، تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی "نبا" عربستان نوشت: گزارشها و اسناد آمریکا فهرستی از اسامی دانشگاهیان، فعالان و شیوخ دینی چند کشور عرب حوزه خلیج فارس و کشورهای دیگر عربی از جمله سعودیها را فاش کرد که از گروههای تندرو درحال نبرد در عراق و سوریه کمک مالی و تسلیحاتی می کنند.یک گزارش وزارت خارجه آمریکا که اوایل ماه جاری میلادی منتشر شد، روی فراخوان جمع آوری کمک های خیریه در کشورهای عرب خلیج فارس تمرکز کرده است که همچنان منبع اصلی حمایت مالی از گروههای تروریستی و افراد مسلح درحال نبرد در خارج به شمار می رود.

این گزارش‌ها و اسناد آمریکا میزان و نوع حمایت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از گروههای مسلح را فاش کرده است که روی هفت محور اصلی متمرکز است. مهمترین نوع حمایت از این گروهها همان کمک مالی است که برپایه فراخوان برای جمع آوری کمک های خیریه و زکات استوار است. صدور فتواها و تشویق و تحریک افراد به جنگیدن تحت عنوان "جهاد" از دیگر راههای حمایت از گروههای مسلح است.

این حمایت همچنین شامل اجازه دادن به سران گروههای مسلح یا نمایندگان آنها برای برگزاری نشست و سیمنار ب منظور هماهنگی و توسعه عملیات به اصطلاح "جهادی" خود و مشخص کردن ملزومات آن می شود.

براساس اسناد وزارت خارجه آمریکا، حمایت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از گروههای مسلح همچنین شامل اختصاص مبالغ معینی برای ایجاد پایگاههای ویژه گروهها و گروهک های تندرو در شبکه اینترنت و حمایت از آنها با انتشار کتب و پیام هایی است که پیوستن به گروههای مسلح برای نبرد را تشویق می کند.

این گزارش محرمانه آمریکا شامل فهرستی از اسامی حدود 28 شخصیت سعودی حامی به اصطلاح "جهاد" در عراق و سوریه است که در بین آنها شماری از بازرگانان مشهو و اساتید دانشگاهی و شیوخ دینی هستند.

بر پایه این گزارش، میزان حمایت مالی از گروه‌های مسلح در عراق به ماهیانه دو میلیون دلار می رسد که از خارج از کشور می‌آید.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***