تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در دیدار با مردم تبریز؛

آیت الله نوری همدانی: اولین کار امام (ره) این بود که اسلام ناب را به متن جامعه آورد

مرجع تقلید شیعیان جهان تأکید کرد: حضور با بصیرت مردم همیشه موجب شور و پیشرفت انقلاب شده و در این راستا مردم آذربایجان و تبریز همواره شور، شعور، اتحاد و ایمان خود را نشان داده و شهدای گرانقدری چون آیت‌الله قاضی طباطبایی و مدنی را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

آیت الله نوری همدانی: اولین کار امام (ره) این بود که اسلام ناب را به متن جامعه آورد


به گزارش ائل پرس به نقل از فارس،آیت‌الله نوری‌همدانی پنج‌شنبه‌شب در دیدار با مردم تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر از حضور خود در جمع مردم آذربایجان و تبریز ابراز خرسندی کرد.


وی با بیان اینکه سفرش به تبریز با دعوت آیت‌الله مجتهدشبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بوده است، خاطرنشان کرد: سال‌ها آرزو داشتم از نزدیک با مردم استان آذربایجان شرقی و تبریز دیدار داشته باشم که به حول و قوه الهی امروز این آرزو محقق شد.


مرجع تقلید شیعیان جهان، دیدار با مردم ولایتمدار تبریز را توفیق الهی دانست و عنوان کرد: مردم آذربایجان به ویژه تبریز نقش بزرگ و ارزنده‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشته‌اند و نقش‌آفرینی مردم آذربایجان در طول تاریخ اسلام و انقلاب غیرقابل انکار است.


آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: انقلاب اسلامی ادامه کار انبیاء و ائمه اطهار (ع) است و همانطور که پیامبران تحولاتی را در جامعه ایجاد کردند، این انقلاب هم که یک انقلاب دینی و منطبق با فطرت مردم است، منشأ تحولات عظیم در منطقه و دنیا شده است.


وی با اشاره به شعار هدفمند دشمنان در تبلیغ جدایی دین از سیاست و اتهام دشمنان به اینکه اسلام دین اغنیاست، گفت: دشمنان با این ترفند قصد داشتند اسلام را منزوی کنند، اما مردم با اطاعت از ولایت فقیه، کرامت انسانی را احیا و شخصیت واقعی جامعه را متجلی ساختند.


مرجع تقلید شیعیان جهان تأکید کرد: حضور با بصیرت مردم همیشه موجب شور و پیشرفت انقلاب شده و در این راستا مردم آذربایجان و تبریز همواره شور، شعور، اتحاد و ایمان خود را نشان داده و شهدای گرانقدری چون آیت‌الله قاضی طباطبایی و مدنی را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.


آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به ارکان اصلی انقلاب اسلامی، افزود: اولین رکن انقلاب اسلامی ایران، دین مبین اسلام است که در گذشته به حاشیه رانده شده بود و دشمنان با تبلیغات خود، اسلام را یک دین منزوی، بدون ظلم‌ستیزی و مبارزه با استکبار به مردم معرفی کرده بودند و سعی داشتند آن را دینی طرفدار سرمایه‌داران جلوه بدهند.


وی یادآور شد: اولین کار امام (ره) این بود که اسلام ناب را به متن جامعه آورد و امروز نیز دشمنان از این مسئله می‌ترسند که حکومتی مانند حکومت ایران در کشورهای اسلامی ایجاد شود.


مرجع تقلید شیعیان جهان با بیان اینکه امام، اسلام ناب محمدی را به صحنه زندگانی بازگرداند، با اشاره به قدرت عظیم مردم به عنوان دومین رکن انقلاب اسلامی ایران، متذکر شد: ما احتیاج به سلاح‌های کشتار جمعی نداریم، چراکه مردم پشتیبان انقلاب هستند، اما دشمنان نمی‌خواهند این را بفهمند.


آیت‌الله نوری همدانی در پایان ولایت فقیه را یکی دیگر از ارکان انقلاب دانست و ابراز کرد: ولایت فقیه توانسته در این دریای پرتلاطم، انقلاب اسلامی را از خطرها به سلامت عبور دهد و در مقابل تمام قدرت‌ها و استعمارگران بایستد.


وی اذعان کرد: امام راحل(ره) اسلام را از حاشیه به متن آورده و به مردم شخصیت و اعتماد نفس بخشید و این مسائل از آثار بزرگ انقلاب اسلامی ایران است.


مرجع تقلید شیعیان جهان، ولایت فقیه را از ارکان انقلاب اسلامی ایران برشمرد و تأکید کرد: در بسیاری از کشورهای منطقه از جمله تونس، مصر، لیبی و بحرین حرکاتی انجام شد، اما به دلیل آن که رهبر ندارند، دشمن به راحتی آنها را منحرف کرده و حرکت های آنان به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.


آیت‌الله نوری همدانی گفت: ولایت فقیه شجره طیبه است که ریشه در قرآن، فقه و تاریخ دارد و توجه به آن ضروری است.


وی گفت: طی سالهای پس از انقلاب و بعد از امام، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سکاندار شجاع، با تدبیر، با درایت و آگاه این انقلاب بوده که توانست نظام را با قدرت و درایت خود به پیش ببرد.


این مرجع تقلید با اشاره به این نکته که انقلاب ایران ادامه حکومت پیامبران و ائمه معصومین (ع) است، خاطرنشان کرد: برای شناخت انقلاب اسلامی، باید ارکان، اهداف، آثار و برکات، دستاوردها، استراتژی و آسیب های آن شناخته و مورد بررسی قرار گیرد.


آیت‌الله نوری همدانی درباره حضور در صحنه مردم، ابراز کرد: امام راحل فرمودند که آگاهی و هوشیاری مردم ما بالاتر از مردم زمان پیامبر(ص) و ائمه(ع) است و این مسئله با گذشت 35 سال از انقلاب هنوز هم وجود دارد.


مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران مقدمه‌ای برای بسترسازی ظهور امام زمان (عج) است.


مرجع تقلید شیعیان گفت: امام جای جای کلمات انقلاب اسلامی را زمینه ساز ظهور حضرت قائم(عج) دانسته‌اند و ما نیز این اعتقاد را در دل داریم و آن را ادامه خواهیم داد و این زمینه ای برای ظهور است.


وی با اشاره به فضایل و برکات نیمه شعبان و ولادت امام عصر(عج) بر توجه بیشتر شیعیان به موضوعاتی چون کیفیت ولادت امام زمان(عج) غیبت صغری، غیبت کبری، فتنه‌های آخرالزمان و کیفیت ظهور که در آموزه‌های دینی آمده است، تأکید کرد. 


آیت‌الله نوری همدانی همچنین با اشاره به فرهنگ مهدویت و انتظار، بیان کرد: دو هزار و 784حدیث در خصوص حقانیت ظهور و اثبات ظهور امام زمان (عج) وجود دارد.


وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران را زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) دانست و گفت: این نظام انتظار ظهور است و ما وظیفه داریم از آن پشتیبانی کنیم.


مرجع تقلید شیعیان جهان از استاد محمدحسین شهریار یاد کرد و اشعاری از این شاعر را قرائت کرد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***