تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

معاون سياسى و امنيتى استاندار:

قصه گویی، راه و روشی صحیح برای انسانی و عاطفی زندگی کردن است

معاون امنیتی و سیاسی استاندار آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره قصه گویی حوزه یک کشوری گفت: با تفکر در فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی می توان دریافت قصه گویی یک راه و روش صحیح و انسانی زیستن و عاطفی بودن است که این عاطفه در شعر ها و قصه های اعضای کانون مشخص است و نشانگر این است که ما برخلاف حرکت با تکنولوژی دنبال جامعه خشک و ماشینی نیستیم.

قصه گویی، راه و روشی صحیح برای انسانی و عاطفی زندگی کردن است

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی حوزه یک کشوری در تبریز ضمن تبریک ماه ربیع الاول گفت: با نابودی داعش، آوازه شهدا و ایران به عنوان مدافع اصلی مردم مسلمان در جهان پیچیده است.

وی افزود: در جهان امروزی بر اساس اینکه کشور ما در مسیر توسعه متوازن حرکت می کند خودمان را ملزم می دانیم تا براساس آخرین دستاورد های تکنولوژیک بشر جامعه را اداره کنیم و به پیشرفت های مادی و تامین رفاه عمومی جامعه می اندیشیم.

وی در توضیح توسعه یافتگی، بیان کرد: ما دنبال حیات معقول هستیم و منظور از توسعه یافتگی زندگی آرام توام با آرامش و با استفاده از آخرین دستاورد های فناورانه بشر هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی است.

شهرتی فر ادامه داد: ما دنبال جامعه ای هستیم که  در آن کرامت انسان گرامی داشته میشود و احکام و فرامین الهی در آن حاکم است.

وی اظهار کرد: با تفکر در فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی می توان دریافت قصه گویی یک راه و روش صحیح و انسانی زیستن و عاطفی بودن است که این عاطفه در شعر ها و قصه های اعضای کانون مشخص است و نشانگر این است که ما برخلاف حرکت با تکنولوژی دنبال جامعه خشک و ماشینی نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه در صدد استفاده از آخرین تکنولوژی ها و امکانات برای جامعه هستیم اما باز هم دوست داریم مادران و مربیان درس محبت، عشق و انسان دوستی را به فرزندانمان یاد دهند و ما امروزه شاهد این هستیم که قصه گویان و مربیان کانون در جهت ارتقا فرهنگ جامعه و انتقال مفاهیم تلاش می کنند.

شهرتی فر ضمن گرامیداشت یاد صمد بهرنگی گفت: مربیان در جهت دهی فکری اعضا از ابتدای مراجعه به مراکز نقش ویژه ای دارند. به فرزندان خود اجازه دهیم در کنار سایر کتاب ها، قصه های عامیانه و فولکلوریک را که سینه به سینه توسط مادران منتقل شده اند  بخوانند و با رسم و رسوم دیرینه ما آشنا گردند.

شهرتی فر در پایان گفت: عده کثیری از نویسندگان قصه کشورمان از آذربایجان شرقی هستند و از بابت این موضوع خداوند را شاکریم و امیدواریم در کنار کانونی ها در جهت آموزش بهتر و بهینه تر بمانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/WPEUBT
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***