تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

جوانپور در گفتگو با ائل:

کسی که قاعده بازی را نداند در پایان نمی تواند نتیجه انتخابات را قبول کند/ بی اخلاقی ها ما را از اهداف بزرگ انتخابات دور می کند

جوانپور، رییس دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه گفت: افرادی که قاعده بازی را بلد نیستند در پایان نمی توانند عدم اقبال مردم و نبود آرای کافی را تحمل کنند و ادعای تقلب و حق خوری می نمایند.

کسی که قاعده بازی را نداند در پایان نمی تواند نتیجه انتخابات را قبول کند/ بی اخلاقی ها ما را از اهداف بزرگ انتخابات دور می کند

عزیز جوانپور در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به اهمیت انتخابات و لزوم تمکین به آرای ملت، اظهار کرد: اخلاق حکم می کند که وقتی کاندیدایی پیروز شد، کاندیدای مقابل به وی تبریک بگوید و نتیجه را بپذیرد.

وی ادامه داد: کاندیداها و طرفداران آن ها باید تمام جوانب را رعایت کنند و اخلاق مدارانه در پایان نتایج رقابت ها را بپذیرند و رقابت ها را به رفاقت بدل نمایند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در ادامه سخنان خود با اشاره به رقابت دو جناح سیاسی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: افرادی که قاعده بازی را بلد نیستند در پایان نمی توانند عدم اقبال مردم و نبود آرای کافی را تحمل کنند و ادعای تقلب و حق خوری می نمایند.

وی ادامه داد: حتی اگر ادعایی وجود داشته باشد؛ باید از طریق قانون و مراجع ذی صلاح و هیات های نظارت و اجرایی و کانال های قانونی موجود این ادعاها بررسی شود و در پایان نتیجه هر چه شد باید احترام گذاشته شود و کاندیداها نیز بایستی به هوادران خود قانون مندی و تمکین به قانون را توصیه نمایند.

جوانپور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در جریان سال 88 بی قانونی و قانون شکنی بعضی از کاندیداها، باعث شد هوادران وارد خیایان شوند و به جای اعتراضات قانونی دست به اعتراضات خیابانی بزنند.

وی افزود: باید فرهنگ قانون مداری و قانون گرایی در مقاطع مختلف انتخاباتی نهادینه شود؛ بدون شک تنها راه برون رفت از بحران ها، آرامش و امنیت است، بنابراین باید از بداخلاقی های انتخاباتی چه در حین برگزاری انتخابات و چه بعد از آن پرهیز شود.

وی در پایان گفت: مطمئن باشیم بداخلاقی ها باعث آسیب به نظام شده و ما را از اهداف بزرگ و متعالی انتخابات دور خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/GfZdZR
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***