تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل گزارش می دهد؛

وقتی وسیله ارتباطی چند گرمی بلای جان می شود!/ هشت ساعتی که یک ساعت شده است

وارد شدن وسایل ارتباطی و الکترونیکی جدید در ایران علاوه بر مزیت‌های فراوان، مشکلات و آسیب‌های مختلفی را هم در پی داشته است. در چند سال گذشته کارمندان در ایران هم به نوعی با این مشکل مواجه شده‌اند ‌و زمان زیادی از روز را برای ارسال پیام‌‌های کوتاه به دوستان خود اختصاص می‌دهند.

وقتی وسیله ارتباطی چند گرمی بلای جان می شود!/ هشت ساعتی که یک ساعت شده است

 ائل/ پریسا حق پرست؛

شاید بارها در اخبار و رسانه ها شنیده ایم که همه مدیران از کاهش راندمان کاری دم می زنند، گله های مدیران از یک سو و از سوی دیگر اعتراض ارباب رجوع از کُند شدن مراحل پیگیری کار باعث شده که روند بروکراسی اداری بی دلیل، زبانزد عام و خاص شود.

جاذبه تلفن همراه شاید یکی از متفاوت ترین تکنولوژی هایی بود که بعد از ورود به ایران، جایگاه گسترده ای گرفت و با پیشرفت در عرصه تکنولوژی و حضور در فضای مجازی این موضوع به حدی وسیع و غیر قابل اغماض شد که زندگی های خصوصی را نیز تحت الشعاع قرار داد.

کاهش راندمان کاری به یک ساعت!

ساعت کاری هشت ساعته کارمندان دولتی، طبق  آمار مدیران در خصوص کارایی کارمندان، به کمتر از یک ساعت کاهش یافته ولی از آنجایی که کاملاً قابل مشاهده است، اکثر کارمندان ساعت کاری خود را در فضای مجازی سپری می کنند و این امر باعث شده که مراجعه کنندگان و ارباب رجوع در صفوف رسیدگی منتظر بمانند.

امروزه با حضور در ادارات دولتی چه بانک ها چه شهرداری ها و چه ادارات دیگر، شاهدیم که حداقل بیش از نیمی از کادر سازمانی کارمندان گوشی به دست هستند و در صورت اعتراض با پرخاش جواب میدهند که این موضوع در شأن مراجعه کننده نیست.

وارد شدن وسایل ارتباطی و الکترونیکی جدید در ایران علاوه بر مزیت‌های فراوان، مشکلات و آسیب‌های مختلفی را هم در پی داشته است. در چند سال گذشته کارمندان در ایران هم به نوعی با این مشکل مواجه شده‌اند ‌و زمان زیادی از روز را برای ارسال پیام‌‌های کوتاه به دوستان خود اختصاص می‌دهند.

نگرش کژتابانه به بیت المال

مهمترین موضعی که مدیران و مسئولین امر باید توجه داشته باشند هدر رفتن هزینه و وقت و اموال بیت المال است که متاسفانه برخی بی اهمیت به این موضوع از کنار آن رد می شوند و با توجه به  وضعیت موجود، در آینده کاری با  دغدغه جدی  مواجه میشوند و حتی عده ای دیگر هستند که به طور کلی فکر می کنند آن حقوقی که می گیرند سهم النفس آنها است و بالطبع در برابر حقوقی که می گیرند احساس مسئولیتی نمی کنند. این افراد به کم یا زیاد بودن حقوق کاری ندارند و کل دستمزد را سهم النفس خود می دانند و اگر کاری هم می کنند به عبارتی خدمت به خلق کرده اند که این موضوع یک نگرش کژتابانه  به بیت المال  است.

تلفن همراه، عامل موثری برای افزایش استرس‌های کاری

استفاده مداوم از تلفن همراه در محیط کار علاوه بر کاهش راندمان کاری، میتواند عامل موثری برای افزایش استرس‌های کاری کارمندان در ادارات برای جبران عقب ماندگی‌های کاری باشد.

شاید این موضوع در شرایط کنونی به عنوان خطر جدی مورد اهمیت نباشد ولی متاسفانه در آینده ای نه چندان دور، این موضوع به یکی از مسائل مهم اجتماعی تبدیل خواهد شد و نباید فراموش کنیم که استفاده مفید از وقت و هزینه و کارایی بیش‌تر در کشور تنها مربوط به تعطیلات طولانی‌مدت و کاهش آن نمی‌شود و مواردی از این دست هم کاهش راندمان کاری و علاوه برآن صرف هزینه‌های زیاد برای کشور را در پی خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/V3vOTw
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***