تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سعیدی در گفتگو با ائل:

لزوم حمایت مسوولان از جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا/ تاکید بر تشکیل شورای فکری فقهی در راس بانک ها

در برنامه ششم توسعه مقرر کرده ایم که این شورا در رأس بانک ها حضور داشته باشند و نسبت به امور فقهی در عملیات های بانکی نظرات کارشناسی ارائه دهند تا خدای نکرده اتفاقاتی که با شرع دین مبین و اعتقادات دینی ما هم خوانی ندارد، در سیستم بانکی روی ندهد.

لزوم حمایت مسوولان از جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا/ تاکید بر تشکیل شورای فکری فقهی در راس بانک ها

به گزارش ائل، امسال در راهپیمایی 22 بهمن در شهر تبریز، شاهد برگزاری مجدد غرفه جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا بودیم که توسط دانشجویان برپا شده و به دنبال احقاق مطالبات مردمی در مورد اصلاح سیستم بانکی بودند.

فعالان این غرفه با ارائه بروشورها و نشریات فرهنگی و همچنین محصولات چندرسانه ای نسبت به ارائه توضیحات در مورد سیستم بانکی و وجود ربا در آن و البته لزوم شکل یافتن انقلاب اقتصادی در سیستم بانکی کشورمان، اطلاعاتی در اختیار مخاطبان قرار می دادند.

محمداسماعیل سعیدی در گفتگو با خبرنگار ائل، نفس این حرکت و این اقدام برای برپایی غرفه در راهپیمایی را، خوب دانسته و اظهار کرد: جوانان ما انقلابی هستند و با دغدغه هایی که برای پیشرفت کشور در سر می پرورانند، اقدام به این عمل نموده اند.

وی ادامه داد: وجود ربا در سیستم بانکی کشور از موضوعاتی بوده است که همواره مطرح شده و بر اساس اعتقادات دینی ما نیز از گناهان کبیره و مصداق جنگ با خداوند است و بر همین اساس از اهمیت بسیار بالایی برای دقت در نبودن ربا در سیستم بانکی کشور، برخوردار می باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیشنهاد نمایندگان خانه ملت برای قرار دادن شورای فکری در رأس بانک ها برای نظردهی در امور فقهی، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه مقرر کرده ایم که این شورا در رأس بانک ها حضور داشته باشند و نسبت به امور فقهی در عملیات های بانکی نظرات کارشناسی ارائه دهند تا خدای نکرده اتفاقاتی که با شرع دین مبین و اعتقادات دینی ما هم خوانی ندارد، در سیستم بانکی روی ندهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***