تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

استاد دانشگاه فراری ترکیه رئیس دانشگاه آمریکا شد

«شریف علی تکالان» رئیس پیشین دانشگاه فاتح ترکیه که به دلیل عضویت در تشکیلات فتح الله گولن تحت پیگرد قرار دارد، به سمت رئيس دانشگاه «نورث آمریکا» منصوب شد.

استاد دانشگاه فراری ترکیه رئیس دانشگاه آمریکا شد

به گزارش ائل ، دانشگاه «نورث آمریکا» اعلام کرد: شریف علی تکالان، رئیس پیشین دانشگاه فاتح ترکیه که به دلیل عضویت در تشکیلات فتح الله گولن تحت پیگرد قانونی قرار دارد، به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب شده است.

شریف تکالان در پی صدور حکم دستگیری اش در ادامه روند دادرسی تشکیلات فتح الله گولن در ترکیه نخست به اروپا و سپس به آمریکا فرار کرد.

محاکمه تکالان به دلیل دعاوی متعددی چون افشای سئوالات امتحانی استخدام کارمند دولتی، ایجاد پرونده تبانی جعلی در فوتبال و عضویت در ساختار اصلی تشکیلات فتح الله گولن با درخواست ده ها سال حبس برای وی ادامه دارد.

اداره کل پلیس ترکیه نام تکالان را در لیست خاکستری به عنوان «تروریست تحت پیگرد» درج و برای دستگیری وی 300 هزار لیر ترک جایزه تعیین کرده است.

دانشگاه «نورث آمریکا» که گفته می شود توسط اعضای تشکیلات فتح الله گولن در تگزاس آمریکا تأسیس شده است نخست در سال 2010 تحت عنوان «نورث آمریکا کالج» از سوی سازمان آموزش عالی مجوز گرفت. نام این مؤسسه پس از سال 2013 تغییر کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***