تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ششگلانی به قولش عمل نکرد، غایب شد/ عابدزاده: بودجه مناطق عادلانه نیست

اسوتچی در تذکری کتبی گفت: سریال تحقیر شورا بعد از گذشت چندین ماه همچنان ادامه دارد و جلسات در تالار شهرداری برگزار می شود و نائب رئیس نیز قول داده بود تا ۲ هفته دیگر سالن اصلی شورا به اتمام خواهد رسید ولی این امر تحقق نیافت.

ششگلانی به قولش عمل نکرد، غایب شد/ عابدزاده: بودجه مناطق عادلانه نیست

به گزارش ائل ،به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، در جلسه امروز صبح شورای شهر تبریز، به دنبال تصویب سومین طرح جامع تبریز از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، با بررسی تعدادی از مفاد این طرح، لزوم بازنگری در آنها را تصویب کردند.

بر اساس این گزارش، حذف محدوده توسعه آتی شهر از سمت دامنه های سهند و عدم در نظر گرفتن کاربری های عمومی در این طرح، آن هم در شرایطی که بیش از 3هزارهکتار کمبود فضا با کاربری عمومی وجود دارد، ازجمله مواردی است که با شرایط فعلی تبریزهم خوانی ندارد.

لذا، اعضای شورای شهر تبریز، توسعه شهر از سمت باسمنج و جنوب اتوبان شهید کسایی و لغو محدوده توسعه شهر از سمت جنوب، ابقای حریم فعلی شهر از سمت سه راهی اهر و الحاق تمامی روستاهای اطراف تبریز به این شهررا خواستارشدند.

همچنین در بخشی از طرح جامع مصوب، توقف طرح های اجرایی در محدوده تاریخی شهر، مانند میارمیار و آیسان و طرح تفصیلی محورتاریخی تبریز، لحاظ شده است که با توجه به وضعیت این قسمت ها و ضرر و زیانی که متوجه شهرداری و در نتیجه شهر خواهدشد، اعضای شورا، تغییر آن را تصویب کردند.

سومین بند مورد توجه در طرح جامع مصوب، مربوط به توقف اقدامات اجرایی در پارک بزرگ تبریز است، به علاوه، طرح خواستارایجاد پارک در محدوده فعلی پادگان تبریز، است که با توجه به اجرای طرح های مهم مشارکتی در زمینه گردشگری و تفریحی در پارک بزرگ، همچنین تعیین تکلیف انتقال پادگان تبریز به خارج از شهر، دیگر نیازی به اجرای این بند نیست.

در ادامه جلسه، یکی دیگرازموضوعات در طرح جامع سوم مطرح شد که بر اساس آن، احداث یک سالن و مرکز همایش در نزدیکی مجتمع لاله پارک و یک فرهنگ سرا در پارک بزرگ بود.

زمین وعرصه لازم برای احداث این دو فرهنگ سرا، سال ها پیش تخصیص یافته بود و الان در طرح جامع مصوب، برضرورت احداث آن ها تاکید شده است.

؛ اما شورای شهر تبریزبا عنایت به این که شهرداری تبریز در حال حاضر مرکز همایش های بین المللی را در دست احداث دارد و یک مجموعه فرهنگی نیز در داخل پارک بزرگ در حال اجراست، از شورای عالی شهرسازی و معماری درخواست کرد که ضمن حذف این بند، در عوض تکلیف میدان صاحب الامر تبریز را به عنوان بزرگترین میدان شهری کشور، مشخص کنند و همچنین، کوی های صنعتی در اطراف تبریز هم نیاز به تعیین تکلیف دارند.

دیگر از مورد تصویب شده در طرح فوق، ابلاغ توقف بلندمرتبه سازی در تبریز است تا به جای آن، طرحی از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری، به شهرداری ارائه شود؛ در حالی که توقف یک طرح، راهکار حل معضل نیست و باید طرح جدید آماده شود تا بلافاصله و متعاقب طرح قبلی وارد فاز اجرایی گردد.

گفتنی است اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، در عین حال خواستار احداث کنارگذر شمالی تبریز شده و موارد فوق را به عنوان مصوبه امروز شورای اسلامی شهر تبریز درج کردند.


همچنین اناج در خصوص جلسه امروز شورا نوشت: جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز با 15 دقیقه تأخیر و در غیاب معنادار نائب رئیس کار خود را آغازکرد.

شهرام دبیری در ابتدای این جلسه با بیان اینکه تعرفه عوارض محلی در الویت کاری قرار گیرد افزود: باید مطالعات انجام گرفته وکمسیون ها طرح های خود را ارائه دهند.


عابدزاده: بودجه مناطق که عادلانه نیست

عابدزاده در نطق پیش از دستور ضمن تشکر از تلاشهای کارکنان شهرداری در بارش های اخیر گفت: چند وقتی است که در بخشی از اتوبان پاسداران شاهد ترافیک سنگین هستیم که باید جهت اتمام فعالیت های آن اتوبان تسریع صورت گیرد.

وی ادامه داد: از مسئولین شهرداری و شورای شهر خواهشمندیم به گونه ای کار کنند که شهردار و شورای شهر بعدی دچار مشکلات ناشی از شورای چهارم نباشد.

این عضو شورای شهر رعایت عدالت را از شاخصه های اصلی شورای شهر و شهرداری دانست و افزود: توازنی در بودجه مناطق وجود دارد که عادلانه نیست و اگر بودجه مناطقمتناسب با جمعیت و مساحت تقسیم بندی شوذ باید مناطق کم برخوردار در الویت قرار گیرد.

وی با اشاره به نبود زیر ساخت های لازم برای سال 2018 گفت: رویکرد اصلی مان در بودجه سال آینده باید مسئله 2018 باشد که تا به حال اقدامات مهمی صورت نگرفته است.

وی در همین راستا بیان کرد: مسئله 2018 فقط مختص تبریزنیست بلکه یک امر ملی است و باید دولت مردان و مجلس نیزوارد این گود شوند زیرا شهرداری تبریز و میراث فرهنگی به تنهایی نمی توانند همه کارها را انجام دهند زیرا بودجه زیادی برای این کار لازم است.

عابد زاده با انتقاد از وضعیت ساختمانی مدارس گفت: 50 درصد مدارس تبریز باید نوسازی شوند و الی با یک زلزله 6 ریشتری خسارت های غیر قابل جبرانی را خواهیم دید.

وی تصریح کرد: شهرداری با شفافیت بگوید که این مقدار بدهی داریم ودر کنار این امر نیز پیگیر بدهی های دولت نیز باشد.

وی با بیان اینکه مسرگشایی ها درآمدزایی به بار می آورد افزود: مسیر گشایی نه تنها ضرری رای شهرداری ندارد بلکه درآمدزایی پایدار نیز در پی خواهد داشت.

این عضو شورای شهر تبریز خاطر نشان کرد: اگر 12 مسیر گشایی رای سال آینده در نظر بگیریم میتوانیم کارنامه درخشانی را داشته باشیم.


جعفری: پولهای مسیر گشایی معلوم نیست چه می شود

محمدحسین جعفری دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در صحبت های عابدزاده پیرامون مسیرگشایی ها گفت: سالانه 300 میلیارد تومان به مسیرگشایی ها اختصاص می یابد ولی معلوم نمیشود این پول به کجا میرود.


اسوتچی: سریال تحقیر شورا بعد از گذشت چندین ماه همچنان ادامه دارد

اسوتچی در تذکری کتبی گفت: سریال تحقیر شورا بعد از گذشت چندین ماه همچنان ادامه دارد  و جلسات در تالار شهرداری برگزار می شود و نائب رئیس نیز قول داده بود تا 2 هفته دیگر سالن اصلی شورا به اتمام خواهد رسید ولی این امر تحقق نیافت.

وی در تذکری دیگر گفت: باید اقدامات لازم جهت عدم تبعیض بین کارکنان بیمه ای شهرداری صورت گیرد.


در ادامه چمنی در اعتراض به تذکرهای کتبی گفت: تا به حال کدام یک از این تذکرها کار ساز شده و محصولی جر تلف کردن وقت شورا ندارد.

شیاری نیز ادامه داد: آیا قانون و آیین نامه ای جز اینکه به ماداده این وجود دارد؟ نصف جلسات شورا مبتنی بر قانون نبوده است.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***