تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده معین اهر و هریس در مجلس:

اصلی‌ترین مشکل کشور مسائل اقتصادی و بیکاری جوانان است

نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود امکانات، نیروهای انسانی متخصص در داخل کشور چرا باید خام فروشی کنیم و اکنون اصلی‌ترین مشکل کشور رکود و تورم است که شرایط اقتصادی کشور را به حالت نگران‌کننده‌ای درآورده است.

 اصلی‌ترین مشکل کشور مسائل اقتصادی و بیکاری جوانان است

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، رضا علیزاده در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران تسلیم هیچ قدرتی در جهان نخواهد شد، اظهار داشت: زمانی که نظام جمهوری اسلامی این هدف را سرلوحه فعالیت خود قرار می‌دهد و حتی یک روزی هم از گزند ابرقدرت‌ها در امان نخواهد بود و بر همین اساس ایران بیش از 38 سال با غربی‌ها درگیر است.

وی بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی برخلاف فشار بر مردم جهت تأمین هزینه‌های کشور است، افزود: اقتصاد مقاومتی این اجازه را می‌دهد که اقتصاد داخل کشور چنان قوی می‌کند که فشار و تحریم‌های دشمنان نیز آسیبی به بدنه اقتصادی و معیشتی مردم نخواهد رساند.

نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه متأسفانه با گذشت 8 ماه از سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل برخی از مسئولان در مصاحبه‌های خود از مفهوم اقتصاد مقاومتی را به‌خوبی درک نکرده‌اند، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی رشد و توسعه اقتصادی کشور در هر زمینه‌ای است و مفهوم اقتصاد مقاومتی گرسنه ماندن نیست، بلکه جلوگیری از خام فروشی است.

وی افزود: با وجود امکانات، نیروهای انسانی متخصص در داخل کشور چرا باید خام فروشی کنیم و اکنون اصلی‌ترین مشکل کشور رکود و تورم است که شرایط اقتصادی کشور را به حالت نگران‌کننده‌ای درآورده و بایستی با ورود ارز به داخل از رکود و تورم به‌نوعی می‌توان جلوگیری کرد.

علیزاده، با اشاره به اینکه روند طولانی مراحل اداری گمرک مانع صادرات به خارج از کشور شده که این امر سنگ‌اندازی در امور صادرکنندگان است، اضافه کرد: مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کنند ولی با کم‌کاری برخی مسئولین تمامی اقدامات مردم از بین می‌رود، بلکه مخاطب اصلی اقتصاد مقاومتی سیاست‌مداران و مسئولین هستند و وقتی مردم حقوق‌های نجومی و فساد اقتصادی را می‌شنوند نسبت به مسئولین بی‌اعتماد شده‌اند.

وی ادامه داد: متأسفانه در کشوری اسلامی که باید همه یکسان و هم‌تراز باشند چنین چیزی مشاهده نشده و فقط در طرح تحول سلامت درآمد حقوقی برخی پزشکان متخصص به یک میلیارد نیز می‌رسد و حتی برای پرداخت حقوق کارگران کوتاهی می‌شود که علت آن‌هم عدم وجود منابع مالی عنوان می‌کنند.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه مشکل اصلی کشور نه آمریکا و نه اسرائیل،بلکه مسائل اقتصادی و بیکاری جوانان ایران است که ایران را بیشتر در معرض تهدید قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا طرح‌های توسعه معادن و منابع طبیعی که آذربایجان شرقی و به‌ویژه منطقه ارسباران در این زمینه‌ها پتانسیل بالقوه‌ای دارد حمایت کرده و در این پروژه‌ها تسریع شود تا بتوانیم با بهره‌برداری از طرح‌های مذکور موانعی از بیکاری جوانان برداشته شود.

وی به پرداخت وام‌های زلزله‌زدگان منطقه ارسباران نیز اشاره کرد و گفت: با توافقی که با مدیران عامل بانک‌های عامل داشتیم قرار شد تا وام‌های زلزله را دریافت نکنند و تعویق ایجاد کنند.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***