تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شرقی:

واحدهای تک نفره زایمان طبیعی همزمان با سراسر کشور در تبریز افتتاح شد

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت امروز به صورت همزمان ۷۱۴ واحد تک نفره زایمان طبیعی در سراسر کشور افتتاح شد.

 واحدهای تک نفره زایمان طبیعی همزمان با سراسر کشور در تبریز افتتاح شد

به گزارش ائل به نقل از فارس، علی اکبر طاهری اقدم صبح امروز در مراسم افتتاح بخش ویژه تسهیلات زایمانی (LDR) در مرکز آموزش درمانی طالقانی تبریز با بیان اینکه برنامه طرح تحول نظام سلامت افتخاری ارزشمند برای کشور است، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت امروز به صورت همزمان 714 واحد تک نفره زایمان طبیعی در سراسر کشور افتتاح شد.

وی افزود: از 714 واحد نفری برای زایمان طبیعی در کل کشور سهم بیمارستان طالقانی تبریز 8 واحد تک نفره است که در راستای برنامه تحول در نظام سلامت، از امروز این 8 واحد در اختیار مادرانی که امکان زایمان طبیعی برای آنها وجود دارد، قرار داده می‌شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شرقی با ابراز تأسف از داشتن رتبه سوم ایران در بین کشورهای جهان در حوزه زایمان به شیوه سزارین خاطرنشان کرد: تبلیغات و نگرانی‌های به وجود آمده در مادران در زایمان طبیعی باعث شده است تا قشر زیادی از مادران به زایمان به صورت سزارین روی آورند.

وی افزود: با توجه به مشکلات به وجود آمده در بدن مادران و ناراحتی‌های عارضه از سزارین، فکر می‌کنند که میزان فشار و دردی که در زایمان طبیعی به آنها وارد می‌شود کمتر از سزارین است که این مورد نادرست بوده و در سزارین باعث می‌شود در زمانی که نوزاد به آغوش مادر نیاز دارد، نتواند فرزند خود را به آغوش بکشد.

طاهری اقدم با بیان اینکه بخش ویژه تسهیلات زایمانی (LDR) مکانی را فراهم می‌سازد تا مادرانی که علاقه به فارغ شدن به صورت طبیعی را دارند به این مرکز مراجعه کنند، تصریح کرد: بخش ویژه تسهیلات زایمانی (LDR) در مرکز آموزشی و درمانی طالقانی تبریز، امکانی فراهم می‌کند تا مادر در زمان تولد فرزند در کنار همسر خود بوده و پدر خانواده در کنار مادر کمک حال همسر خود در نحوه به دنیا آوردن فرزند باشد.

وی افزود: با توجه به امکانات موجود در این مرکز، تدارکات لازم برای زایمان طبیعی در این مرکز در اختیار مادران قرار داده شده است و کادر این مجموعه به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات در بازه زمانی که مادر به مراقبت نیاز دارد را تأمین سازد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر برنامه و طرحی با مشکلاتی مواجه می‌شود، اذعان داشت: برنامه تحول نظام سلامت نیز همانند برنامه‌هایی نیز با مشکل مواجه شده بود که خوشبختانه همکاری و هماهنگی در وزرات، باعث شد تا بتوانیم این سند تحول را به کرسی عمل نشانیم و امروز مفتخریم که به مردم جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کنیم.

وی افزود: در گذشته بیمارانی که به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه می‌کردند، نگران مشکلات مالی بیماران خود بودند که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد بیمارانی که مراجعه می‌کنند، امروز بیماران با پرداخت 6 یا 7 درصد از مبالغ بیمارستانی با بهترین نحو ممکن از امکانات مراکز درمانی استفاده می‌کنند.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***