تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نکاتی قابل تامل از محرومیت تراکتورسازی؛

وقتی فدراسیون فوتبال صدر جدول را به استقلال تعارف می کند / همزمانی محرومیت تراکتورسازی با بازگشت داور استقلالی

حکم قابل تامل کمیته انضباطی علیه تراکتورسازی و سپاهان در آستانه بازی حساس تراکتور و استقلال می تواند حواشی پشت پرده ای داشته باشد.

وقتی فدراسیون فوتبال صدر جدول را به استقلال تعارف می کند / همزمانی محرومیت تراکتورسازی با بازگشت داور استقلالی

ائل پرس / صابر عیسی پور

این روزها با توجه به ادامه صدرنشینی تراکتورسازی و از طرفی تعقیب این تیم توسط استقلال تهران، شاهد اتفاقات قابل تاملی در آرای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هستیم.

روز گذشته، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با ادعای تخلف هواداران تراکتورسازی در بازی مقابل پیکان، این تیم را از یک بازی خانگی محروم کرد.


برداشته شدن فشار از روی استقلال

از آن جایی که تراکتورسازی در بازی روز جمعه مقابل گسترش فولاد میهمان بوده و از این حیث محرومیت این تیم برای این بازی لحاظ نخواهد شد.

اولین بازی خانگی تراکتوسازان در هفته چهاردهم روز جمعه 16 آبان برابر رقیب اصلی خود یعنی استقلال خواهد بود.

این محرومیت در آستانه چنین بازی مهمی حرف و حدیث های فراوانی را به دنبال داشته که برای روشن شدن آنها به سراغ هواداران سرخ پوشان تبریزی رفته و نظر آنها را جویا شده ایم.

با توجه به اینکه بازی تراکتورسازی و پیکان پوشش زنده تلویزیونی نداشته و کسی ندیده که واقعا در آن بازی چه اتفاقی افتاد که کمیته انضباطی به یکباره تصمیم به محرومیت هواداران پرشور تراکتورسازی گرفته ولی چیزی که به ذهن می رسد گویای این است که عده ای به دنبال برداشتن فشار از روی تیم استقلال بوده تا این تیم در بازی سختی با تراکتورسازی در ورزشگاه خالی از تماشاگر بازی کند تا از روحیه تراکتورسازان کاسته شده و زمینه قهرمانی نیم فصل برای شاگردان قلعه نوعی فراهم شود.


استقبال استقلالی ها از بازگشت محسن ترکی

همه اتفاق ها به اینجا خلاصه نمی شود و دامنه مسایل زمانی گسترده تر می شود که سایت باشگاه استقلال از بازگشت یک داور به عرصه داوری فوتبال با تیتر جالبی استقبال می کند.

چندی پیش سایت رسمی باشگاه استقلال، از پایان دوران محرومیت محسن ترکی، داور فوتبال استقبال کرده و آن را در سایت خود منعکس کرده بود.

هواداران تراکتورسازی از محسن ترکی هیچ گاه خاطرات خوشی در ذهن ندارند و همواره از وی به عنوان یار دوازدهم استقلال یاد می کنند چرا که این داور در بازی های استقلال با تراکتورسازی چندین بار با سوت های یک طرفه خود به نفع استقلال، برای این تیم پایتخت امتیازات حساسی را تقدیم کرده است.


آیا ترکی، قاضی دیدار تراکتورسازی و استقلال می شود؟

اکنون با توجه به صدور حکم محرومیت تراکتورسازی در برابر استقلال و بازگشت محسن ترکی به عرصه داوری، دور از ذهن نیست که این داور مغضوب تراکتوری ها، قاضی بازی تراکتور و استقلال باشد تا فضا برای پس گرفتن صدر جدول از سرخ پوشان تبریزی فراهم گردد.

نکته جالب توجه دیگر در زمینه تعارف صدرجدول به استقلال توسط فدراسیون فوتبال، این است که سپاهان اصفهان دیگر رقیب استقلال و خواهر خوانده تراکتورسازی نیز این هفته با حکم کمیته انضباطی به یک بازی بدون تماشاگر محروم شد تا زمینه های ایجاد شبهه برای حمایت همه جانبه فدراسیون فوتبال از قلعه نوعی فراهم گردد.

همه این شبهه ها زمانی تشدید می یابد که کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، در ابتدای فصل مانع پیوستن جواد نکونام به تراکتورسازی شده بود.

در این شرایط حساس لیگ برتر و با توجه به نزدیکی امتیازات در بین تیم های بالای جدول، از مدیریت باشگاه تراکتورسازی انتظار می رود تا با پیگیری های مجدانه به دنبال احقاق حق هواداران تراکتورسازی باشند و همچنین  فدراسیون فوتبال هم در مورد چرایی این حکم روشنگری کند تا اینگونه شبهات رفع رجوع گردد.با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***